Dloouhý tanec

30. dubna 2019

Dlooouhý tanec – 6ti hodinové taneční setkání

Společně v tanci a pohybu, hlasem, dechem a celou svou přítomností oslavíme život

Vítání jsou všichni bez rozdílu věku, pohlaví a předchozí taneční zkušenosti.

6 hodinová taneční cesta odvezdávání se radosti a lehkosti bytí.

Pohyb a pozornost oživující a vyživující naše těla, sval po svalu, kost po kosti, buňku po buňce.

Z hloubky našich kořenů až k esenci nás samých.

PRŮVODCI

Míla Bohunická

Tančím a vždycky jsem tančila moc ráda.  Již mnoho let se věnuji různým tanečním směrům jako například Tanci 5 rytmů, Mouvement medicine, Open floor, Biodanze a dalším. Tanec je pro mě způsob sebevyjádření, způsob komunikace s ostatními, způsob jak skrze tělo intenzivně prožívat spojení sama se sebou, se silou, která nás stvořila a tvoří.  Je to návrat domů.

Pavel Černý

Tanec mě baví už velmi dlouho, plesy a diskotéky jsem navštěvoval od mládí. Následovala éra scénického tance v Pardubickém TK Xanada a pak dlouho nic. Nedávno jsem si na jedné akci uvědomil, jak moc mi tanec dává a co semnou dělá. A i proto jsem začal s Mílou připravovat večery spontánního tance a nádherně si to tam užívám.

Aramis Hynek

Poté co jsem prožil období seberozvojových workshopů jsem objevil spontánní tanec jako tu nejpřirozenější cestu k uvolnění v těle zamknutých bloků, a taky k uvolnění zadržované radosti. Ke zvědomění obojího mi velmi pomohlo propojení s posvátnou rostlinou Xocolatl – čokoláda – kakao, medicínou duše a pocitů. V tanci se pak dostanu hluboko do sebe, dostanu se ke svým radostem i bolestem a v rozdmýchaném ohni taneční vášně oboje sliju do slitiny Života.

Před tancem doporučujeme se nacítit na oblast záměru. Pokud byste během tance rádi něco pochopili, vyřešili, otevřeli v sobě.  Během tance budeme budovat naši energii, která může na naše záměry působit jako katalyzátor. Důležitou roli v tom hraje i podpora celé skupiny.

Těšit se můžete také na oheň a společné bubnovaní, takže bubny sebou (pokud máte)

POMOCNÍCI

Kakao

Xocolatl – čokoláda – Theobroma Cacao (v překladu Pokrm Bohů) – tato posvátná rostlina je po staletí používána v rituálech a ceremoniích Střední a Jižní Ameriky, nyní již po celém světě. Rezonuje se srdeční čakrou a propojuje člověka se záměrem Duše. Otevírá cestu k hlubokému naslouchání a porozumění svým vnitřním pocitům a následné samovolné změně ve způsobu prožívání života a konání v něm. Tato cesta vede dovnitř, do hloubi Tvé bytosti, do neviděných částí podvědomí, a bude Tě na ní provázet Duch a Energie Posvátné Medicíny Kakaa, jako i protančená slunovratová noc.

Maca

Dar Virakoči – přesně tak se přezdívá Mace peruánské. Podle legendy ji daroval bůh Virakoči domorodým indiánům, protože chtěl zjednodušit jejich těžký život peruánských Andách.

Maca patří mezi jednu z nejstarších bylin na světě, již starověcí Inkové ji využívali pro své blahodárné účinky, zejména v posilování psychické a fyzické odolnosti, dodání energie a samozřejmě nesmíme zapomenout na její silné afrodiziakální účinky působící jak na ženy, tak muže.

Studánková
voda

K tanci budeme píti živou vodu výtečného pramene z Arboreta ve Vysokém Chvojně.

Voda je sama o sobě posvátná. Voda z kouzelných pramenů a posvátných studánek působí léčivou, éterickou energií. Naberete-li z posvátné studánky vodu beze slov a v tichosti ji donesete domů, neztratí své léčivé kouzlo.

Čerstvé
smoothie

Posilnění a potěšení dodá přímo na místě připravené čerstvé ovocné smoothie s divokými rostlinami a Maca práškem.

Začátek 30.4. v 18h, konec po půlnoci strávíme u ohně,
dle chuti možno pokračovat dál v tanci

Občerstvení zajištěno, možnost přespat (vlastní spacák a karimatka)

Počet míst omezen. Registrace předem nutná.

Místo konání: upřesníme

Energy balanc příspěvek: 700,- Kč

Registrace na emailu milam28@seznam.cz

Těšíme se na vás

Míla, Pavel a spousta tance

Kontakt

email: milam28@seznam.cz 

tel: 605 147 812

Centrumspontanea.cz

Centrum Spontanea

X